Hakkımızda

1974'ten Bugüne Güven İnşaat Ediyoruz

Soyut Grubu’nun temeli 1974 yılında mühendislik ve makine üretimi alanlarında hizmet vermek üzere Hasan Çolak tarafından atıldı. Çatı şirket olarak Çolak Holding A.Ş. tüzel kişiliği altında faaliyet gösteren Grup, kurulduğu günden bu yana ortaya koymuş olduğu kaliteli ve yenilikçi iş yaklaşımıyla, faaliyet gösterdiği alanlarda Türkiye’nin güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini aldı.

Çolak Holding iştirak şirketleri; üretim, mühendislik, inşaat-taahhüt, enerji, finans ve dış ticaret alanlarında faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Üretim ve mühendislik alanlarında faaliyet gösteren Soyut Arge A.Ş., Grubun ana şirketi ve itici gücüdür. 40 yıllı aşkın deneyimini, güçlü mali yapısını ve teknik yetkinliklerini kullanarak sayısız projeyi başarıyla tamamlamıştır. Şirketin iş portföyünde; rüzgar türbini üretimi, kırma-eleme tesisleri, bant konveyör, çelik boru, çelik silo, lpg tank, her türlü çelik konstruksiyon, treyler, konteyner, karavan üretimi başta olmak üzere, demir-çelik ve kompozit üretim ve uygulamaları, rüzgar enerjisi, hidroelektrik ve termik santralleri gibi enerji projeleri ile yol, köprü, liman-iskele, altyapı, bina, konut ve endüstriyel tesis projeleri yer almaktadır.

Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinde yatırımlarını hızla genişleten Çolak Holding, temiz teknolojilere (Cleantech), yenilikçi ve çevreye duyarlı ürünlerin Ar-Ge çalışmalarına ve girişim sermayesi finansman modeline büyük önem vermektedir.

Faaliyet gösterdiği sektörlerde uluslararası kalite sertifikalarına sahip olan Çolak Holding, benimsediği etik değerler ve “temiz teknoloji temiz toplum” odaklı sosyal sorumluluk yaklaşımı ile hareket etmekte ve sürdürülebilir refah artışının bu şekilde sağlanabileceğine inanmaktadır.

Vizyonumuz

Çolak Holding girişimlerinin kuruluş tarihinden bu yana olduğu üzere, sürdürülebilir bir şekilde yenilikçi yaklaşımımız ve büyüme odaklı projelerimiz ile birlikte liderliğimizi devam ettirmek arzusu vizyonumuzu yansıtmaktadır. 

Misyonumuz

Gücümüzün temel kaynağının müşteri memnuniyeti olduğunun farkındalığı ile kaliteli yerli imalatlarımızla Türk sanayisinde istikrarımızı korumaya ve köklerimizi sağlamlaştırmaya hiç durmadan devam ediyoruz. Çevreye duyarlı teknolojiler üreterek, dinamik kadromuz ve güvenilir hizmet anlayışımız ile evrensel kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler sunmak en temel ilkemizdir.