Kurumsal Değerler

1974'ten beri Güven İnşaa Ediyoruz
KALİTE POLİTİKASI
SOSYAL SORUMLULUK
İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, doğal kaynakların korunmasını ve çevreye duyarlı davranmayı temel alan Çolak Holding kalitesini hiçbir zaman bozmadan ileriye dönük yükselen ivmesiyle çalışmakta ve tasarımlarını hayata geçirmektedir.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Çolak Holding, bir yandan kalite yönetimi çerçevesinde ISO 9001 belgesine sahip olup, diğer yaandan ürettiği ürünlerde IEC 61400-1 ve IEC 61400-22 sertifikalarına sahip tek Türk firmasıdır. Yönetim ve üretimin her sürecinde sürdürülebilir toplam kalite yönetimi anlayışını benimseyerek iş ortaklarımıza güvenilir ve yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmaktayız.

Çolak Holding olarak özellikle 1996 yılından itibaren temiz çevre ve temiz teknoloji temalı projelerde yer almaktayız. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik ederken, sosyal sorumluluk bilincimiz ile geleceğimize yatırım yaptığımızın farkındalığı ile desteklediğimiz projeler ile gurur duyuyoruz. Bu anlamda Çolak Holding, başlı başına bir sosyal sorumluluk projesinin ta kendisi olması ile de dikkat çekmeye devam etmektedir.

SoyutWind ve Soyut Karavan markalarımız temiz çevre ve mutlu aileler ile geleceğimiz için yatırım yapmaya devam ederken 2015 yılı içinde Eğitim konusunda verdiğimiz destekler arasından Malatya’da gerçekleştirdiğimiz son Sosyal Sorumluluk Projesi ile bazı İlköğretim Okullarının ihtiyaçlarını karşılamanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Çevreye duyarlı yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak milli ekonomiye katkıda bulunmak, çalışanlarının sağlık ve güvenliğini önemsemek, etik kurallar çerçevesinde iş yapmak, iş yaptığı bölge ekonomisine katkı sağlamak ve geleceğimiz olan çocuklarımıza ilişkin özel projeler çalışmak önceliğimiz olarak kalmaya devam edecektir. Önümüzdeki yıllarda da yeni sosyal sorumluluk projelerimiz ile hedeflerimizi taçlandırmaya devam edeceğiz.

Holding, ekonomik ve toplumsal alanda kurumsal sürdürülebilirliğini sağlamak üzere tüm faaliyetlerinde öncelikle iş güvenliği, çevre ve kalite politikalarını gözetmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği ilkelerimiz:

İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili faaliyetleri takip etmek,

Yürürlükte olan iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uymak,

Çalışanları iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendirmek,

Zamanında ve doğru risk analizi yaparak tehlikelerin önceden belirlenmesini ve ortadan kaldırılmasını sağlamak,

İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tespit edilen kaynak ihtiyaçlarını zamanında ve eksiksiz olarak gidermektir.